pamięć

 

Moje projekty zawierające się w kategorii „pamięć” dotyczą przede wszystkim utrwalaniu i upowszechnianiu wspomnień członków Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu” w Polsce, najmłodszych ofiar i świadków Zagłady, która dokonała się na ziemiach Rzeczypospolitej, na oczach naszych rodziców i dziadków. Projektuję książki, strony internetowe i wystawy poświęcone tym wydarzeniom; uczestniczę też w spotkaniach z czytelnikami i widzami w Polsce oraz innych krajach.

wystawa

 

„Moi żydowscy rodzice, moi polscy rodzice” to 15 opowieści dzieci uratowanych z Zagłady przez obcych ludzi. Wystawa ma formę plansz i strony internetowej.

Plansze obejrzało już ponad
40 000 ludzi, stronę internetową odwiedza ponad 50 000 osób rocznie.

książka

 

Opracowanie autorstwa mojej żony Anny ma już dwie wersje językowe i trzecią w przygotowaniu. Książka bazuje na wspomnieniach kilkuset członków Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu” w Polsce i porządkuje fragmenty ich wspomnień według klucza tematycznego, pomagającego zobaczyć Zagładę oczami dziecka.

album

 

Jest katalogiem wystawy, zawierającym wszystkie 15 wspomnień. Ma dotąd trzy wersje językowe: polską, angielską i niemiecką. Trwa tłumaczenie jego treści na hiszpański i hebrajski.

zapis pamięci

 

Na tej stronie internetowej znajdą się wszystkie spisane, nagrane bądź sfilmowane wspomnienia Dzieci Holocaustu, do których ma dostęp ich polskie stowarzyszenie. Premiera serwisu w 2019 roku. 

i inne

 jacek gałązka

Kontakt

ex-press@post.pl

+48 604 084 776

Szkolenia

Indywidualnie

można się zapisać

na moje  zajęcia

pod adresami:

 

IT Media – Autoryzowany

Ośrodek Szkoleniowy

Adobe i Maxon,

itmedia.pl

 

Polskie Towarzystwo

Badaczy Rynku i Opinii,

ptbrio.pl

 

dla wydawców

W sprawie konsultacji

lub warsztatów dla firm

— napisz lub zadzwoń